Які можливості і переваги дає загальна характеристика типу характеру людини

Ви є тут

15.01.2011
Таня Педан

Загальна характеристика типу дає знання себе і знання людини, яка вас цікавить

Який психотерапевтичний ефект, можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини: читаючи про свої сильні сторони, моментально підвищується самооцінка, поганий настрій змінюється адекватним ставленням до власних характерних рис, здібностей і можливостей.
 

Цей процес настільки приємний, що людина вірить в себе і подобаєтесь собі! 

І якщо ви зневірились у житті чи вас огортає сум і печаль, безвихідь, розчарування, депресія – відкривайте загальну характеристику свого типу характеру і не поспішаючи та вдумливо вчитуйтесь з олівцем у руці. Можете також додавати від себе те, що помітили в собі і вважаєте дуже важливим. Це краще за ведення щоденника – адже кожного разу, звертаючись до характеристики, ви працюєте над собою, краще розумієте себе і свою природу.
 
І в цьому дуже цікавому процесі самовивчення ви стаєте самим собою – природним, впевненим, спокійним і сильним. Адже ви читаєте власні сильні сторони. Психіка відчуває це, погоджується, врівноважується і розквітає як зів’яла квітка, набираючи життєдайних сил власної природи. А природа, як відомо, сильніша за людину. 
 
Психіка – це ваша суть і цілісність, відчуваючи і знаючи яку, ви ніколи не схибите! Даремно релігійники розділяють розум, душу і серце – вони ніби препарують, розчленовують глибинну суть людини, а, втрачаючи цілісність, людина стає навіюваною, легкою здобиччю тих самих сектантів. 
 
Життя дає нам різні випробування і перешкоди, які можливо долати лише у співдружбі з природою, із самим собою, знаючи свої сильні сторони і вміючи їх використовувати – у будь-яких обставинах, у спілкуванні й співдіях з будь-ким. 
 
Уважно вивчаючи свої слабкі сторони, ви чудово озброєні, бо "Хто володіє інформацією - володіє світом" - у даному випадку ви володієте собою. "Поінформований – значить, озброєний". Та вам не потрібно воювати із собою, викорінювати недоліки, виховувати себе – це все боротьба, а у боротьбі із собою нічого, крім виснаження і нових проблем, не отримаєте.
 

Праця над собою – це прийняття себе таким яким ви є від природи – адже тип вроджений і незмінний протягом життя. Праця над собою – це знання себе: своїх сильних і слабких сторін характеру та вміння відчувати їх у собі. Дуже важливо користуватися сильними і не допускати прояву слабких та постійно відстежувати це у собі.

Прочитавши в характеристиці типу про свої слабкі сторони та акцентуації, ви знаєте свої потреби: в чому потребуєте допомоги від інших людей, у яких ці якості сильні, і тому їм можна у цьому довіряти. Акцентуації виникають тоді, коли людина, спостерігаючи за іншими, намагається виховати такі ж якості і в собі: штудіює інформаційні джерела, "виховує силу волі", намагається поводитись так, як прийнято у суспільстві, хоч відчуває при цьому дискомфорт: напругу, страх, тривогу, невпевненість та ще й сердиться через це на себе. Навіть може стати собі ворогом: насилуючи те, що природою їй не дано. Починається самокритика, самопоїдання, а критикуючи й "виховуючи" себе, починає автоматично критикувати й виховувати інших. І в результаті губить друзів. Кому приємні повчання, сарказм, іронія, критика – інші невдоволення?.. А це, виявляється, - проекції невдоволення собою. Адже, скільки не "виховуй" свої слабкості, вони ніколи не стануть сильними, результат один – виснаження, роздратування, психічні розлади... Така людина стає нав’язливою у повчанні саме за цими ознаками, напружує і дратує оточуючих, оскільки знаходиться у цьому стані сама і відштовхує інших. Попереду – невдоволення собою, життям, морок самотності...
 

Тож, читаючи і вивчаючи, як настільну книгу, які можливості і переваги дає характеристика типу характеру людини,  кожен з вас знатиме свої сильні і слабкі сторони і навчиться керувати собою та своїм станом. На сильних сторонах людина завжди впевнена і щаслива, на слабких – нещасна, невпевнена і дратівлива. Оминайте таких проявів. 

А знаючи типи і характеристики людей свого оточення, ви знатимете їхні сильні і слабкі сторони. А це означатиме, що орієнтуєтесь, у чому саме їм можна довіряти, а в чому – ні.

І якщо людина нав’язливо щось пропонує, ще й повчає, будьте певні – проявляє акцентовані слабкі сторони. І довіряти їй у цьому не можна! Вона тут необ’єктивна, нав’язує хибне суб’єктивне бачення. А чому так яро нав’язує? Бо сама приклала чимало зусиль для цього, тож занадто цінує і зусилля, і інформацію, добуту таким сизифовим трудом... На слабких сторонах достатньо мати лише суспільні норми і дотримуватися їх – не більше. А сильні – це компетентність, створення і прояв нового, прогресивного, це шлях до розвитку і себе, і суспільства. 

Праця над собою – це постійний розвиток: вдумливе ставлення до подій життя, людей, ситуацій, себе самого. Без любові до себе, до людей, до життя розвиток неможливий. Знайте себе, поважайте себе, вмійте собою керувати, і любіть себе – у всіх своїх проявах! Ви – довершене творіння природи, ви – знаряддя Бога на Землі, і будьте гідними. Бо Ви – Людина. І все у ваших руках. Знайте себе, знайдіть своє покликання – своє завдання у житті – вибране вашою душею, і будьте щасливими. У цьому допоможе соціоніка.

І відразу хочемо вас попередити, що багато людей шукають халявних шляхів для визначення соціонічного типу, щоб нарешті знати свої сильні і слабкі сторони. Наприклад, вишукують різноманітні онлайн-тести і живуть з цим роками. Рекомендуємо не наступати на ці страшні граблі і почитати про ці небезпечні тести. Натомість просто замовляйте визначення соціонічного типу з детальною характеристикою.
 
Розкажіть про нас друзям, якщо вважаєте корисною інформацію (кнопки соцмереж нижче), а для нас це буде доброю підтримкою в подальшій роботі.
Далі обов'язково ознайомтеся з моделлю людської психіки, щоб жити впевненіше і смачніше ))

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Модель психіки СЕІ - Дюма
Психотип Дюма - комунікатор, посередник, художник у любові Сенсорно-Етичний Інтроверт       1 квадра Псевдонім - Дюма    Координатор Тварина - заєць    Холерик   Ірраціонільність. Спокійно...
Модель психіки ЕСІ - Драйзер
Психотип Драйзер - хранитель і господар Етико-Сенсорний Інтроверт        3 квадра Псевдонім - Драйзер     Координатор Тварина - корова     Холерик   Раціональність. Обережний, йому нелегко зважитися...
Як бути щасливою людиною знаючи свій соціонічний тип
Вітаю вас, дорогі друзі! Сьогодні в мене чудовий настрій, щоб поговорити про просте людське щастя. Запрошуємо всіх вас до обговорення, але спочатку ознайомтеся навіщо знати свій соціонічний тип, для...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment