Навіщо українцям соціоніка?

Ви є тут

03.05.2010
Тарас Гладкий

Ми прийшли у цей світ,
Щоб пізнати себе
І навчитись із іншими жити:
Що я можу, а що ні?
Як інші можуть допомогти?
Як знайти своє оточення
Щоб щасливим бути в житті?

Вітаємо вас на сторінках нашого сайту! І сьогодні ми хочемо дати відповідь на запитання "Навіщо українцям соціоніка - наука про психотипи", чому ми вважаємо, що соціоніка допоможе влаштувати щасливу гармонійну сім'ю, ефективний робочий колектив і навіть українську державу. 

Заглянемо в історію і згадаємо військову еліту українського козацтва - воїнів-характерників. Це були не просто козаки, а козаки-надчоловіки чи надлюди, які на "ти" спілкувалися з природними стихіями і керували ними, їх не брали кулі і мечі, могли стати птахом чи вовком тощо. Але ми не будемо зараз висвітлювати можливості характерників. Нас цікавить як їх навчали та готували, які методи використовувалися для засвоєння знань і вмінь характерника.

Найцікавіше те, що в характерництві не змушували нічого робити, не було ніякої муштри. Підгтовка воїна-характерника була індивідуальною. Вчителі не гналися за кількістю, вони прагнули підготувати досконалих воїнів. 

Спочатку вихователі проглядали попередні втілення потенційних учнів (вихователями були не тільки воїни-характерники, але й волхви-характерники) і Карму - напрацьовані борги. Тоді враховувались індивідуальні риси характеру (була вже тоді наука про психотипи), поведінка, здоров'я, природна реакція на подразнення, біль, страх, сміх, випробування вогнем, водою і висотою. Враховувались також знання і досвід учня в цьому втіленні. В результаті формувалася індивідуальна система захисту, котра була притаманна конкретній особі. Вихователі спиралися на те, що кожен учень реагує на подразники індивідуально і має тільки йому притаманне розуміння ситуації.

навіщо українцям соціоніка - наука про психотипи

Вам це нічого не нагадує? Так, те що знали Вихователі характерників більше тисячі років тому, повертається до нас, а соціонічні знання займають вже зараз гідне місце для виховання сильного, щасливого і здорового українця. Навіщо блукати і гадати, якщо можна звернутись до фахівців, щоб визначити соціонічний тип чи отримати знання на тренінгу з візуального визначення соціотипів.

Звертайтесь до соціоніки, яку справедливо називають "грамотність №0", бо це саме та наука, якої не вчать у школі, і якої кожен так потребує – наука, як жити, який я й інші, що ми можемо у парі і в групі, ким нам бути і з ким жити.

Бо психіка дана людині для орієнтації в середовищі, щоб вижити.

Середовище – наш світ, людина – невід’ємна частка його, і психіка її включає все те, що маємо у світі. Тільки сприймає кожен не все адекватно: щось краще, щось гірше, кожен індивідуально.

Знаючи свій тип можна навчитися керувати своїм настроєм і станом, жити в гармонії з собою, краще соціалізуватися, тобто відчути себе соціально значимою особистістю – корисною і цінною для суспільства, реалізовуючи себе сповна, відчувати гармонію зі світом, знайшовши своє місце в ньому відповідно до свого покликання.

Знаючи особливості характеру людей різних соціонічних типів, можна описати закономірності розвитку стосунків між людьми, можна корегувати стосунки, не звинувачуючи одне одного, а враховуючи характерні особливості партнерів і прояви стосунків. Любов не залежить від типів і стосунків. Але гармонійна сім'я можлива лише між психічно-доповнюючими партнерами – дуалами.
 

Людина – одухотворена, тож сприймає і зовнішній світ і свій внутрішній – так само безмежний… Хто тяжіє до подій зовнішнього світу й черпає там енергію – екстраверт, а хто заглиблюється у власний внутрішній – інтроверт. Читайте хто такі екстраверт-інтроверт.

Світ багатогранний й багатовимірний, але можна його систематизувати: існує він у формі енергії та матерії, а рухається у часі і просторі - 4 основні виміри. Частина психіки, яка сприймає енергію від людини (настрій, емоції, почуття) Юнг назвав етикою. Протилежна їй – логіка – відчуття матеріального світу і його системності, точніше – структурна логіка, бо є ще й ділова логіка, завдяки якій людина діє, перетворює навколишнє. І якщо людина злегка вловлює емоції і стосунки, значить має сильну етику емоцій. А вдало маніпулює цим – має сильну етику поведінки. Тоді логіка у неї буде слабка. От і маємо поділ на "фізиків" та "ліриків".

Часово-просторовий континіум також сприймається усіма не однаково: Час чудово відчувають, не потребуючи годинника, інтуїтивні, простір – сенсорні. Час несе нові можливості, і бачать їх люди із сильною інтуїцією можливостей. Експансія зовнішнього простору відбувається завдяки сенсориці вольовій, відчуття внутрішнього (мій організм, мої відчуття і самопочуття) – сенсориці відчуттів. Читайте про інтуїтивних та сенсорних типів.

Світ ірраціональний – може трапитися будь-що, людина ж – істота організована, планує, послідовно діє. Така людина – раціональна. Ірраціональна ж гнучко пристосовується до ситуації – імпульсивно й спонтанно діє (про раціональних-ірраціональних).

В житті потрібні всі якості, в одній людині природа не дала всі можливості, тож маємо сильні і слабкі сторони, і тих інших, хто може нам допогти у тому, де ми слабкі.

Тож, гуртуймося й допомагаймо один одному. Тільки разом ми – сила.

Розкажіть друзям про нас (кнопки соцмереж нижче), а ми продовжуватимемо готувати корисні і практичні матеріали.

Далі обов'язково ознайомтеся з матеріалом про те як змінити своє життя і світ на краще.

Отримайте безкоштовні відео-бонуси!

ЦЕ ЗНАННЯ, ЯКІ ЗЦІЛЮЮТЬ ДУШУ І ТІЛО! Візьміть їх і впроваджуйте щодня. Зробіть кожну мить життя неповторною.

Рекомендуємо ще ці статті рубрики

Візуальний метод визначення типу як точний діагностичний інструментарій психолога
Вітаємо вас, дорогі друзі! Сьогодні ми повідаємо вам про основний діагностичний інструментарій нашої школи соціоніки, який дає вражаюче точні результати в роботі з людьми і вже довів свою...
Знайдіть своє покликання, реалізуйте той потенціал і будьте успішними
Вітаємо вас, дорогі читачі! Кожен з вас, хто шукає відповіді на запитання в темі матеріалу, потрапив саме туди куди треба. Або ще кажуть - "Опинилися в потрібному місці і в потрібний час!" Але...
Діада і квадра як складові суспільного прогресу
Кампанелла мріяв про місто Сонця, Аушра відкрила соціон – Суспільство, врегульоване За природними законами. Здорове суспільство – це суспільство активних людей, які збагачують його творчею працею,...

Додати новий коментар

Свіжі матеріали блогу

27 Бер 2017
Магія нашого часу: нове обличчя язичництва в християнстві
Священник Георгій Коваленко зрозумів, що "Бог не сидить у кабінетах митрополитів, Його немає в позолочених іконостасах, Він не говорить вустами пихатих богословів" і настав час знайти відповіді на запитання, на які церква знайти відповіді не здатна...
17 Лип 2016
Як заробити на коментарях в Qcomment ru
Вітаю вас, дорогі соціонці! Продовжуємо наші великі справи і сьогодні ми обговоримо як збільшити дохід на коментарях в інтернеті на сервісі Qcomment ru. У першій частині серії є детальна відео інструкція по реєстрації в Qcomment.   Увага!...
14 Лип 2016
Робота для інтроверта - просто робота на лайок
Сьогодні незвичайна для спільноти "Соціон" новина. Йтиметься про додатковий заробіток в інтернеті і це перший випуск із серії "Робота для інтровертів". Кожен інтернет-користувач знає, що всесвітня мережа пропонує товари і послуги на будь-який смак,...

Найближчі події центру

 • 21 Лип 2017

  Тренінг "Практична соціоніка та візуальне визначення типу особистості"

  Навчіться за зовнішністю визначати характер людей і будете завжди на крок попереду!

  Дізнатись більше
 • 17 Чер 2017

  Коуч-тренінг "Сила кохання або хто моя половинка, як її знайти і кохання зберегти"

  Знайдіть свою половинку за зовнішніми рисами обличчя, поведінкою, рухами та манерою спілкування,...

  Дізнатись більше
 • 9 Вер 2017

  Повний курс "Програма підготовки цілісної особистості"

  Люди діляться на тих, хто здатен літати, і він не питає дозволу для польоту, і тих, хто вміє...

  Дізнатись більше
 • 22 Чер 2017

  Практичний вебінар "Запусти своє невичерпне джерело Енергії"

  Звідки брати ту енергію, коли насправді вже не має сил навіть зробити наступний крок?...

  Дізнатись більше
 • Наш відеоканал

  Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 197121976970
  Проверить аттестат
    Принимаем Z-Payment